Kabel OBD pro zálohování napájení vozu při výměně akumulátoru

Kód zboží: 35986

Popis produktu:

Adaptér pro zachování napájení vozidla při výměně autobaterie, napojení přes konektor OBD II, napájení 12 V. Adaptér slouží k uchování dat vozidla před odpojením… Kompletní popis
Dostupnost: Do 3 dnů

Kabel OBD pro zálohování napájení vozu při výměně akumulátoru

Adaptér pro zachování napájení vozidla při výměně autobaterie, napojení přes konektor OBD II, napájení 12 V.
Adaptér slouží k uchování dat vozidla před odpojením akumulátoru (např. počítadlo krátkodobého nájezdu, diagnostické kódy a další data z řídicí jednotky, hodiny, paměť rádia apod.). Díky tomu není nutné po opětovném připojení akumulátoru vše znova pracně nastavovat.
Displej zároveň zobrazuje napětí vozidla a proud protékající zásuvkou.
 
Adaptér se z jedné strany připojí pomocí svorek externímu zdroji 12V (baterii), z druhé k servisovanému vozu pomocí OBD 2 zástrčky.
Následně je možno autobaterii odpojit, popř. zcela vyměnit za novou.
Zařízení obsahuje pojistku. Bere elektrickou energii z jiného zdroje nebo druhého vozu zaparkovaného poblíž a přes OBD2 konektor udržuje napájení v řídící jednotce vozidla, v němž se mění baterie. Díky tomu nedojde k úplnému odpojení napájení a ke smazání dat, jako při úplném vyndání autobaterie.
POZNÁMKA: Někteří výrobci vozidel neumožňují napájet palubní systémy prostřednictvím OBDII zásuvky. Před použitím se poraďte s manuálem výrobce vozidla, zda je použití spořiče paměti ve vozidle přípustné.
 
Postup použití:
Před výměnou akumulátoru: Zkontrolujte, zda je vypnuto veškeré příslušenství vozidla (ventilátor, vnitřní osvětlení atd.). Světlomety musí být v poloze OFF, nikoliv v poloze AUTO. Abyste zabránili přetížení pojistky tohoto přístroje, nebo jinému poškození vozidla, nepoužívejte zařízení, pokud je odběr proudu vozidla 5 A nebo více, když je vozidlo ve stavu VYPNUTO (lze ověřit multimetrem). Pokud nemůžete změřit odběr proudu vozidla, otočte klíčkem do polohy klíčkem do polohy VYPNUTO a vyčkejte 25 minut. Tím zajistíte, že všechny palubní systémy přejdou do režimu spánku a klidový odběr bude co nejnižší.
1. Připojte dvě krokosvorky k přídavné baterii 12V DC, rozsvítí se červená kontrolka.
2. Poté zasuňte zástrčku do konektoru OBD2, adaptér bude vydávat nepřetržité pípání.
3. A nyní můžete vyjmout starou baterii z auta a nainstalovat novou.
4. Odpojíme konektory v opačném pořadí.
Červená kontrolka svítí, což znamená dobré spojení s vozem.
Červená kontrolka nesvítí, což znamená, že není dobře spojeno s vozem.
Modrá kontrolka svítí a zobrazuje se proud.
Modrá kontrolka nesvítí a zobrazuje se napětí.

Podobné produkty